Mezonetový byt – rezidenční dům – Praha

Mladý pár se rozhodl zařídit si byt nábytkem od oblíbené značky BoConcept. Při výběru nábytku byla domluvena širší spolupráce při mírné rekonstrukci bytu, zejména vyřešení estetického zakrytí zakončení schodiště ústícího do obývacího prostoru, výmalba, použití tapet, zastínění oken, výměna podlahových lišt, umístění obrazů apod. Zakrytí schodiště bylo navrženo v mnohem subtilnější verzi, než jak pár zamýšlel, v obývacím tak kromě čtverhranného sloupu vznikl „vyšší schod“, který má na horní ploše masivní dřevěnou desku namořenou do barvy podlahy .Do prostoru tak přibyl zajímavý prvek.

V obývacím prostoru vznikla malá jídelna s příborníkem a malá, ale dobře obslužná, příjemně schovaná kuchyň, která využívá nově vzniklý sádrokartonový prostor jako úložný. Na stěnách se střídá tapeta se strukturou , s mírným leskem a výmalbou, která je o odstín tmavší, než tapeta a krásně ladí s kamenným obkladem na čelní stěně. Kolem stěn u tmavé podlahy byly tmavé, nízké podlahové lišty vyměněny za bílé, vysoké, aby bylo dosaženo zarámování a zvýraznění malby a tapet. V prostoru byly použity doplňky již zmíněné dánské firmy BoConcept k doladění a navození příjemného metropolitního vzhledu.

Na schodiště vedoucím do předsíně byl zvolen odstín malby ladící s tapetou připomínající tvídovou látku. Zrcadlo bylo vyrobeno na míru s pečlivě vybraným rámem. Dveře, tapeta a malba byla také zarámována bílými vysokými, podlahovými lištami. Celý vstupní prostor tak působí velmi elegantním, luxusním dojmem.

Fotografie jsou na webu s laskavým svolením klientů.